انگار شهید آوینی ، برای امروز ما سخن گفته

انگار شهید آوینی ، برای امروز ما سخن گفته :؛
اما حقیقت این است که کسب توفیق در جشنواره های خارج از کشور ارزشی را اثبات نمی کند. آنها به تکنیک محض جایزه نمی دهند و راهشان نیز با ما متفاوت است.
تکنیک و محتوا را نیز نمی توان از یکدیگر تفکیک کرد و چون اینچنین است، پر روشن است که آنها کدامین فیلم ها را خواهند پذیرفت.
کسی مخالف شرکت در جشنواره های خارج از کشور نیست، اما آنچه که اصلا در شأن ما نیست، شیفتگی و مقهوریت و مرعوبیت در برابر آنهاست.
  .
 
.
آیا فیلم هایی که به فستیوال های خارجی می روند نباید بویی از حقیقت انقلاب اسلامی و معتقدات ما داشته باشند؟ ...
و تو گویی این بیماری اصلا همه گیر است، چرا که در زمینه هنرهای تجسمی نیز هنوز که هنوز است، تابلوهایی برای شرکت در بی ینال های خارجی انتخاب می شوند که رنگ و بویی از انقلاب و مردم و جنگ ندارند و بعضا مخالف با آرمان های غایی جمهوری اسلامی و انقلاب هستند.

ما باید بنشینیم و یک بار برای همیشه تکلیف خود را بفهمیم. به راستی این همه هیاهو برای چیست؟ هیاهوی بسیار برای هیچ و یا حتی کمتر از هیچ؟

/ 4 نظر / 29 بازدید
(m)

چ جالب! میگن هر سی سال تاریخ عوض تکرار میشه و میچرخه ...!

قرآن نت

بسم الله سلام؛ اگر دشمنان این ملت در این مدت همه ی گزینه هاشان را روی میز گذاشتند و شکست خوردند. اینبار این لجن های پست فطرت نیستند که گزینه داشته باشند....این بار ما ایرانی ها بدون هیچ تحریم و تهدیدی رأی می دهیم. ما نه گزینه ی جنگ را داریم و نه هیچ گزینه ی دیگری که برایش پولی خرج کنیم و بی نتیجه باقی باشد. ملت شریف ایران با یک بند انگشت تمام این گزینه ها را خورد خواهند کرد. ان شا الله این انتخابات پر شور تر از گذشته برگزار خواهد شد... و باز هم مشت محکمی در دهان این دهان گشادان خواهیم زد. پوستر: http://quran-net.mihanblog.com/post/244

سما

به نظر شما اين روحيه در كدام نقطه وعرصه از اين انقلاب و هنرهاي ايراني اسلامي نفوذ نكرده است ؟؟

سما

سلام خدا قوت مقام معظم رهبری : به لطف الهی، ملت ایران در انتخابات روز جمعه، سیلی سخت تری از 22 بهمن ، به چهره استکبار خواهد زد و عزم و اراده مستحکم خود را به رخ دشمن خواهد کشید تا جبهه استکبار بداند که در مقابل این ملت، کاری از پیش نخواهد برد.