هنگامه ای که معیشت جز با گناه تامین نگردد

در کنزالعمال حدیث ۳۱۰۰۸ آمده است :

یکی از اصحاب پرسید دین خدا چگونه خواهد شد؟


پیامبر(ص) فرمود :
 
زمانی بر مردم بیاید که هیچ دیندار دینش برایش سالم نماند جز اینکه از قله کوهی بگریزد یا از سوراخی به سوراخ دیگر پناه برد چون روباه که با بچه هایش چنین کند ، و این آخرالزمان باشد .

هنگامی که معیشت جز با گناه تامین نگردد چون این وضع پیش آید عزب بودن و تجرد حلال شود ، در آن روزگار است که مرد به دست پدر و مادرش تباه و گمراه شود و اگر پدر و مادر نداشته باشد به دست زن و فرزندش و اگر زن و فرزند نداشته باشد،چه بسا هلاکت و تباهی اش به دست خویشان و همسایگانش باشد که او را به تهیدستی و فقر سرزنش کنندو بترسانند و تکالیفی بر او نهند که وی از عهده ان بر نیاید تا گاهی که او به پرتگاه های هلاکت سقوط کند .
 
 در آخرالزمان فریبکارانی بیایند که حدیث هایی نو و روایت هایی جدید از دین بر شما بخوانند.
 
و نیز از پیامبر خدا در کتاب کنزالعمال، حدیث ۲۹۰۳۲۴ روایت شده است که فرمود : در آخرالزمان دغلبازان و فریبکارانی بیایند که حدیث هایی نو و روایت هایی جدید از دین بر شما بخوانند، انچنان که نه شما و نه پدرانتان چنین حدیث هایی نشنیده باشید. پس دوری گزینید از آنها. مبدا به دام تزویر و فریب شان بیافتید .
 
/ 2 نظر / 20 بازدید
گاه گویه ها

سلام علیکم سلامت باشید. اختیار دارید من قابل الهام شعر نبودم. البته شعر ناقصی که این روزها مشغولم کرده رو طبق معمول اغلب اوقات برای خالی نبودن عریضه میذارم.امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشید. التماس دعا

گاه گویه ها

سلام علیکم. خیلی ممنون از حضورتون و اظهار لطفتون. ولی خبرتون کرده بودم همین پیام اخیر. ایام عید به لطف خدا زیارت مکه و مدینه نصیب شد و به یادتون بودم. به خصوص برای مرحوم پدرتون دعا کردم. التماس دعا دارم.