گفت وگوی راهب با سر امام حسین(ع)


هنگامی که سر مبارک امام حسین(ع) را وارد قنسرین (یکی از منازل شام) کردند، راهبی از داخل صومعه خود متوجه سر مقدس حضرت شد و دید نوری از دهان مبارک سر سیدالشهداء(ع) خارج می شود و به طرف آسمان بالا می رود.

راهب در ازای مبلغ ده هزار درهم سر مبارک را از مأموران گرفت و داخل صومعه شد.

 

در این هنگام صدایی که صاحب آن دیده نمی شد به گوشش رسید که گفت: خوشا به حال تو ای راهب، خوشا به حال کسی که به حرمت صاحب این سرآگاه باشد و مقام و منزلت آن را بشناسد.

راهب با شنیدن این کلمات، سر خود را بلند کرد و گفت: پروردگارا، تو را به حق عیسی بن مریم(ع) سوگند می دهم که به امر و اذن تو این سر با من سخن بگوید.

پس سر مبارک امام حسین(ع) زبان به سخن گشود و فرمود: ای راهب! از من چه می خواهی؟ راهب گفت: تو کیستی؟ فرمود:

من فرزند محمد مصطفی(ص) و علی مرتضی(ع) و فاطمه زهرا(س) هستم. من کشته شده به صحرای کربلا، و مظلوم به جور و جفا در دشت نینوا، و عطشان و تشنه لب به نهر علقمه از آب فرات هستم.

پس سر مبارک ساکت و خاموش شد. راهب صورت به صورت امام حسین(ع) نهاد و گفت: صورت خود را از روی مبارک تو برنمی دارم تا بگویی که در روز قیامت شفیع تو هستم.

سرمقدس سیدالشهداء به سخن آمد و گفت: به دین و آیین جدم حضرت محمد مصطفی(ص) بازگرد و مسلمان شو.

راهب بی درنگ شهادتین را بر زبان جاری کرد و گفت: اشهدان لااله الا الله و اشهدان محمدا رسول الله، امام حسین(ع) نیز قبول فرمود که در روز قیامت شفیع او باشد.

وقتی که صبح شد مأموران یزید سر مبارک را با ده هزار درهم از راهب گرفتند و از آنجا حرکت کردند. در میان راه وقتی به وادی رسیدند دیدند تمام درهم ها به سنگ و سفال تبدیل شده اند.(1)
ــــــــــــــــــــــــ
1- بحارالانوار، ج 45، ص303

/ 10 نظر / 10 بازدید
ساقی

دعا کنیم که همچون کوفیان مسلم را تنها نگذاریم تا بتوانیم داعیه دفاع از حسین را داشته باشیم خداکند که نیایی.....

(m)

سلام خوش به سعادت این راهب که درک کرد مقام و منزلت امام حسین ع رو.... [ناراحت]

زهرا

در صومعه و دیر که جانانه تویی تو...

حسنا

السلام علی ابن خاتم الانبیا السلام علی بن سید الاوصیاء و سلام بر تمام آن هایی که جا ماندن از نینوا ولی یافتند مولای کربلا را و نگذاشتند عاشورا تکرار شود کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا

(m)

[گریه] شب عاشوراست... به یاد همه دوستان هستم... التماس دعا...[گریه]

سما

پيش از اينها فکر ميکردم خدا ، خانه اى دارد ميان ابرها حکم ميراند به تلخى روبه ما ، سخت ميگيرد به ما بعد از دعا دير فهميدم خدا در قلب ما ، خانه اى دارد به شکل ابرها اشک ميريزد زدلتنگى ما ، مى نوازد ديده گريان ما

زهرا

سلام به این آدرس برید و اگه صلاح دونستید به آدرسی که اونجا بهتون میده برید و نگذارید امام حسین در عصر حاضر هم مظلوم باشد. http://antishobhe110.blogfa.com/

سیدفواد فریاد

سلام... هل جزا الاحسان الا الاحسان سپاس برادر ....لینکیدمتون....یا حق... این مطلبتون بسیار زیباست...اینها همه از کرم آقا و مولایمان است...